Vámháború: A megoldás küszöbén állunk Az utóbbi időszakban a vámháborúkról szóló hírek egyre inkább a figyelem középpontjába kerültek. A kereskedelmi feszültségek és a protekcionista intézkedések hatásai egyre inkább éreztetik hatásukat a globális gazdas


Friedrich Merz német kancellár pénteki, hagyományos nyári sajtótájékoztatóján Berlinben bejelentette, hogy az Európai Unió és az Egyesült Államok közötti kereskedelmi vitát illetően már a megoldás küszöbén állnak a felek.

Újságírók előtt a kancellár hangsúlyozta, hogy támogatja az Európai Bizottság arra vonatkozó törekvéseit, hogy még az augusztus 1-jei határidő előtt elfogadható kompromisszum szülessen.

Minél alacsonyabbak a védővámok mindkét oldalon, annál előnyösebb mindkét félnek

Merz hangsúlyozta, hogy a vámok mindenki számára káros hatással bírnak, és ezt határozottan leszögezte.

Nem tűnik életszerűnek az az elképzelés, hogy a védővámokat teljesen eltörlik.

Mivel ez jelentős következményekkel járna az Egyesült Államok pénzügyi tervére.

A német kancellár hangsúlyozta, hogy gazdasági szempontból Németországban kezdenek kedvező irányba változni a dolgok, és már megindultak a pozitív folyamatok. Kiemelte, hogy a kormány elsődleges célja az ország recesszióból való kihúzása, hozzátéve, hogy az üzleti légkör javulása is megfigyelhető. A vezető gazdasági intézetek egyre optimistábban vélekednek Németország jövőjéről, és a befektetők érdeklődése is jelentősen megnőtt az ország iránt.

Kérdésre válaszolva a sajtótájékoztatón kitért arra is, hogy "egyfajta aggodalommal" várja a 2027-es francia elnökválasztást a szélsőjobboldal megerősödésének veszélye miatt. Megjegyezte azt is, hogy "más eredményt látott volna szívesen" a júniusi lengyel elnökválasztáson.

"Az a lényeg, hogy vajon az EU-t valóban képesnek tartják-e ezen országok polgárai arra, hogy hiteles megoldásokat találjanak a mai kor kihívásaira" - nyilatkozta Merz. Hozzátette, hogy az unióval szembeni kritikák egy része jogos, mert...

A brüsszeli intézmények gyakran túlságosan szigorú szabályozásokkal dolgoznak, ami bürokratikus jellegük miatt lassú reakcióidőt eredményez bizonyos változásokra.

Nekünk is önkritikát kell gyakorolnunk, és a valóban fontos feladatokra kell összpontosítani, például a bevándorlás, az innováció, a versenyképesség és a biztonságpolitika területeire - tette hozzá.

Related posts