A Transparency International legfrissebb jelentése alapján Magyarország továbbra is az Európai Unió legkorruptabb országának számít.

A globális rangsorban hazánk mögött 81 ország áll, amelyek kedvezőbb értékelést kaptak a 180 elemzett állam közül.
Nem tudott javítani a pozícióján Magyarország a Transparency International frissen közzétett rangsorán: csakúgy, mint az előző két évben, ezúttal is hazánkat találták az Európai Unió legkorruptabb országának.
A Transparency International évente összeállítja a Korrupció Érzékelési Indexét (CPI), amely világosan megmutatja a különböző országok korrupciós helyzetét. A rangsorban 180 nemzet szerepel, és mindegyiket 0-tól 100-ig terjedő skálán értékelik. A magasabb pontszámok a viszonylag alacsonyabb korrupciót jelzik, míg az alacsonyabb értékek azt mutatják, hogy az adott országban a korrupciós problémák súlyosabbak.
Magyarország ezúttal 41 pontot szerzett, ami sajnálatos módon egy pontos csökkenést jelent a tavalyi 42 ponthoz képest, így a 43 pontos átlagot nem sikerült túllépni. Globális szinten ez a teljesítmény Magyarországot - Burkina Faso, Kuba, Dél-Afrika, Tanzánia, valamint Trinidad és Tobago társaságában - a 82. helyre sorolja, ami azt jelenti, hogy összesen 81 országot találtak, amelyek a magyarországinál kevésbé korruptnak számítanak.
Ha az unió határain kívül nézünk, világosan látható, hogy több európai országot is magasabb korrupciós szinttel bíróként könyvelnek el Magyarországnál. Például Észak-Macedónia 40, míg Szerbia és Ukrajna 35, Törökország 34, Belarusz 33, Oroszország pedig csupán 22 pontot kapott a korrupciós indexen.
A szomszédos uniós államok azonban előttünk helyezkednek el: Ausztria 67, Szlovénia 60, Csehország 56, Lengyelország 53, míg Szlovákia 49 pontra kaptak értékelést.
A világ legjobb pontszámát, akárcsak tavaly, Dánia zsebelte be, elérve a 90 pontot. A második helyen Finnország végzett 88 ponttal, míg a harmadik pozíciót az ázsiai városállam, Szingapúr szerezte meg 84 ponttal. Az alsóbb régiókban három ország található: Venezuela 10 ponttal, Szomália 9 ponttal, és Dél-Szudán, amely mindössze 8 pontot kapott.