Bár a számuk nem növekedett, a világ milliárdosai mégis egyre gazdagabbak lettek.

A világ milliárdosainak száma nem változik, viszont a 2015-ös év óta a vagyontömegük elképesztő, 121%-os növekedésen ment keresztül. Ezt a megállapítást egy tanulmány támasztja alá, amelyet az UBS svájci bank és a PwC közösen publikált.
A kutatás megállapításai alapján 2021-ben a milliárdosok létszáma rekordmagasságba emelkedett, azóta pedig a számuk stabilan áll. A 121%-os vagyonnövekedés túlnyomórészt a szupergazdag réteget érintette, ami tovább növelte a gazdagok számát.
2024 áprilisában a világ milliárdosainak száma elérte a 2682-t, ami körülbelül ötven fővel magasabb, mint 2015 márciusában. Ezzel párhuzamosan ezeknek a gazdagoknak az összvagyona 14 billió dollárra (13,3 billió euróra) nőtt, ami háromszorosa Németország éves gazdasági teljesítményének.
Az adatok szerint Kínában például 2020-ig meredeken emelkedett ez a szám, uténa azonban csökkenni kezdett. Csak 2023-ról 2024-re a kínai szupergazdagok száma 18 százalékkal 427-re esett vissza. A tanulmány készítői mindezt az államfő, Hszi Csin-ping azon intézkedéseivel magyarázták, amelyek a növekvő egyenlőtlenségek mérséklését, továbbá a szigorú szabályozási környezet megteremtését célozták.
A legkiemelkedőbb vagyonnövekedést a technológiai szektor milliárdosai tapasztalták, akik ezzel igazolták dominanciájukat a piacon.
Vagyonuk 2015 és 2024 között háromszorosára nőtt, elérve a lenyűgöző 2,4 billió dollárt. Az UBS elemzése alapján ez a növekedés többek között a generatív mesterséges intelligencia, a kiberbiztonság, a pénzügyi technológiák (fintech), a 3D nyomtatás és a robotika fejlődésének köszönhető.
A legfrissebb tanulmány szerint míg Ausztriában csökkent a milliárdosok száma, addig Németországban 117-re, Svájcban pedig 85-re nőtt ez a szám. Az alpesi országok kedvező adózási feltételei miatt vonzó célponttá váltak, amit a milliárdosok "beáramlása" is jól mutat. Emellett a politikai stabilitás is kulcsszerepet játszik abban, hogy a gazdagok hova költöznek, hiszen a biztonságos környezet sokakat arra ösztönöz, hogy ott építsenek jövőt.
A svájci bank a milliárdosok körében végzett felmérése szerint a megkérdezett milliárdosok 40 százaléka az elkövetkező egy évben többet kíván ingatlanokba és részvényekbe befektetni a vezető ipari országokban. Ugyancsak negyven százalék az általuk biztonságosabbnak tartott aranyat és más nemesfémeket részesíti előnyben.