"Nem létező valóságok" címmel nyitotta meg kapuit Szabó Gábor fotóművész legújabb kiállítása, amely különleges módon reflektál a valóság és a képzelet határvonalára. A tárlat izgalmas képekkel és elgondolkodtató koncepciókkal invitálja a látogatókat egy o


„Nem létező valóságok” címmel nyílt meg Szabó Gábor fotóművész kiállítása szerdán az AGORA Művelődési és Sportházban. A tárlat a művész elmúlt öt évtizedének legjavát mutatja be, és külön érdekessége, hogy a megnyitó napján ünnepelte hetvenedik születésnapját. A falakat díszítő alkotások között aktok, lenyűgöző tájképek, valamint különleges makro felvételek találhatóak, amelyek túlnyomórészt fekete-fehérben készültek, így egyedi hangulatot teremtve a látogatók számára.

"Aki a fénnyel fekszik össze, ágyasa marad örökre, és úgy éli meg a látszatot mint szerelmet, varázslatot" - e szavak, Mészáros Ferenc gondolatai, már a kezdetektől fogva meghatározzák Szabó Gábor fotográfusi életútját. Gyermekkora óta a képek világa vette körül, hiszen nagyapja amatőr fényképész volt, míg édesanyja a festészet mestere. Geodétaként indult, órásmesterként tevékenykedett, de a hobbija iránti szenvedélyét professzionális szintre emelte. Kezdetben széles spektrumú érdeklődése volt a különböző műfajok iránt, ám idővel a makró- és tájfotózásra összpontosítva a minimalista művészet vált igazi védjegyévé.

"Az ember elmegy ki a természetbe, és meglátni azt a 3-4 vonalat, az a rettenetes nehéz. A tájképben minden van, patak, fű, fa, bokor, elmegy egy traktor, minden zavar. Az egyszerű vonalakat és tónusokat szeretem, ahol tényleg rend van. Próbálok úgy komponálni, hogy utómunkában ne kelljen sokat vacakolni vele, hogy úgy mondjam."

A mai digitális korszakban is alaposan mérlegeli, mikor nyomja meg az exponáló gombot – ez a régi, 36 kockás filmtekercsek hagyatéka. Minden beállítást manuálisan végez a kameráján, ami egyedi stílusának szerves része. Az elmúlt ötven év gazdag anyagából két éven keresztül válogatta össze a kiállítás képeit, mindegyik darabot saját gyermekeként szeret. A falakat minimalista természetfotók, kifejező portrék, érzéki aktok, valamint részletgazdag makró felvételek díszítik, ahol a fény és árnyék játéka mesél a világ szépségeiről.

A megnyitón videó-összeállítással érzékeltette az alkotó, hogy mi inspirálja őt, és abból hogyan születik meg a fénykép. Személyes hangú köszöntőjében Benkő Sándor ajánlotta a kiállítást a nagyszámú érdeklődő figyelmébe. Arról is értekezett, vajon kifizetődő-e a fotózás.

Benkő Sándor - az Arany Kamera díjas fotóriporter, aki lenyűgöző képekkel örökíti meg a világ szépségeit és történeteit. Munkái nem csupán látványosak, hanem mély érzelmeket és gondolatokat is közvetítenek, tükrözve a pillanatok mögött rejlő emberi tapasztalatokat.

"Szerintem nem lehet ezt anyagiakban mérni, van ennek egy másik mérőszáma, ami azonban konkrét számokkal nem meghatározható. nevezhetjük megszállottságnak, elhivatottságnak, vagy egyszerűen a fotográfia szeretetének. Gáborra talán mindhárom jellemző."

A tárlat különleges alkalommal, Szabó Gábor 70. születésnapján nyitotta meg kapuit, ahol tortával ünnepelték az alkotót. A kiállítás március 2-ig látogatható a sportház nyitvatartási ideje alatt. Február 12-én, szerdán 17 órakor egy izgalmas tárlatvezetéssel is várják az érdeklődőket, ahol maga az alkotó mesél majd műveiről és azok mögötti inspirációkról.

Related posts