Ne habozz, még mindig van idő! Fontos, hogy ma mindenképpen tegyél valamit azért, hogy a kutyád holnap biztonságban legyen!

Ne habozz, tedd meg ezt még ma, hogy holnap a szilveszter igazán biztonságos legyen a háziállataid számára is!
A szilveszter számunkra egy különleges ünnep, azonban háziállataink számára ez korántsem ilyen vidám időszak. Hiába próbáljuk meg úgy alakítani az ünneplést, hogy a petárdázás ne árnyékolja be a hangulatot, sajnos még mindig sokan okoznak ezzel kellemetlenséget, nemcsak az állatoknak, hanem az embereknek is. Az állatok érzékenysége miatt a zajok és fények sokszor pánikot keltenek bennük, így érdemes figyelmet fordítanunk arra, hogy biztonságosabb környezetet teremtsünk számukra az év utolsó napján.
Minden évben nagyon sok háziállat szilvesztere telik félelemmel, és sajnos nagyon sokan próbálnak meg elmenekülni a rettenetes zaj és fények elől. Az emberi hibából pedig sajnos rengeteg baleset származik, sőt, akár az életébe is kerülhet az állatainknak mások szórakozása. Mivel a helyzet nem fog változni, nekünk kell nagyon odafigyelni, hogy mindent megtegyünk állataink biztonságáért.
Attól, hogy tavaly nem volt gond, még idén lehet
Az senkit se nyugtasson meg, hogy ha eddig nem félt a kutyája, macskája a petárdázástól, tűzijátéktól. Ahogyan mi is, úgy állataink is változnak, így ami idáig nem volt számukra félelmetes, az könnyen lehet, hogy most az lesz. Így akkor is készüljünk fel rá, hogy a hangzavar gondokat okozhat az állatainknak, ha idáig nyugodtan viselték. Cikkünk az ajánló alatt folytatódik Európai Innovációs Partnerség - segítség a fejlesztésekhez Hirdetés
A szakértelemmel végzett tenyészértékbecslés új lehetőségeket nyithat meg a konyhában! Érdemes felfedezni, hogyan segíthet ez a módszer a jövedelmezőség növelésében. Ne hagyd ki a lehetőséget, hogy a legjobbat hozd ki a konyhai tevékenységeidből!
Készen állsz az új szójátékokra? - Heti Körkérdés Felhívás!
Cukros élelmiszerek: Barát vagy ellenség az egészségünk számára? Fedezd fel, hogy valóban minden édesség káros, vagy van olyan, ami mértékkel fogyasztva helyet kaphat az étrendedben! Ne hagyd figyelmen kívül a tudatos választásokat! Ismerd meg a titkokat az édes élvezetek világában!
Így alakulnak át a növényvédő szerek engedélyezési folyamatai: Hirdetés
Készítsd el a világ első szilveszteri koktélját könnyedén! Lepd meg barátaidat egy különleges itallal, amely garantáltan feldobja az ünnepi hangulatot! Fedezd fel az ízek varázsát és hozd el a kreativitásod a konyhába! Ne hagyd ki ezt az izgalmas lehetőséget!
Készülj a száraz időszakokra, de ne feledd értékelni a csapadék adta lehetőségeket! Hirdetés
Bár a nap tűzforrón süt, vagy az esőcseppek zuhogva hullanak, nálunk mindig az első helyen áll a termésbiztonság! Válaszd a megbízhatóságot, és biztosítsd a gazdálkodásod sikerét!
Ma még lehetőségünk nyílik arra, hogy kutyáinkkal és cicáinkkal ellátogassunk állatorvosunkhoz, ahol különféle nyugtató hatású készítményeket ajánlhat számukra. Rendkívül lényeges, hogy ezt semmiképpen ne próbáljuk meg saját ötleteink alapján beszerezni, hiszen némelyik szer használata kifejezetten káros lehet. Ezért mindenképpen érdemes kikérni az állatorvos szakszerű véleményét. Fontos, hogy soha ne alkalmazzunk túlzottan nyugtató hatású szereket, hiszen az állatunk biztonságát és jólétét mindig szem előtt kell tartanunk. Az állatorvos a legmegfelelőbb adagolást is meg tudja határozni, így biztosítva, hogy kedvencünk ne váljon kiszolgáltatottá a gyógyszerek hatására.
Maradjunk háziállataink mellett a hangzavar alatt. Fotó: Shutterstock
De azt is ellenőriztessük, hogy az állatunkban lévő chip leolvasható legyen, továbbá a mi adataink legyenek rajta. Ha esetleg közben megváltozott a mobilszámunk, vagy a címünk, mindenképpen jelezzük ezt az állatorvosunknak, hogy a chip leolvasásakor a most aktuális adatokat találhassák meg. A chip mellett érdemes a nyakörvekre kis bilétát tenni, amelyen szerepel a gazdi címe és telefonszáma. Sokkal hamarabb kerülhet haza a kedvencünk, ha nem kell chipolvasási lehetőséget keresni, hanem a megtaláló egyből értesíteni tud minket a bilétán lévő telefonszámon. A biléta készüljön mindig vízálló anyagból. A legjobb, ha fémből, és gravírozással tüntetjük fel rajta a szükséges elérhetőségeket.
Ma még nézzük át a kerítésünket, kenneleinket, hogy rendben legyenek. Ne legyen lyukas a kerítés, de alatta vagy felette se tudjon kiszökni a kutya, macska, vagy egyéb háziállat. Ezeken a napokon nagyon figyeljünk rá oda, hogy ne legyenek őrizetlenül magukra hagyva állataink. Hiába magas a kerítés, a pánik hatására többméteres kerítésen is keresztül tudnak jutni az állatok! Ez azért is nagyon veszélyes, mert az utcára kijutva bármi elütheti őket, de ilyenkor természetes ösztöneik sem működnek, így csak rohannak, nem vigyáznak magukra és ezért nem is tudnak hazatalálni.
A legjobb megoldás szilveszterkor, ha otthon maradunk kedvenceinkkel. A legzajosabb pillanatokban célszerű beengedni őket a házba, de fontos, hogy mi is ott legyünk mellettük. Ha az állataink egy ismeretlen, zárt térben várakoznak, anélkül, hogy észlelnék a közelségünket, ugyanúgy ki vannak téve a veszélyeknek, mint kint az udvaron. Megsérülhetnek, kiugorhatnak az ablakon, vagy akár a kilincs lenyomásával kiszabadulhatnak az ajtón. Elsőre talán eltúlzottnak tűnik ez a figyelmeztetés, de sajnos valóság! Egy megijedt állat hihetetlen dolgokra képes, ha menekülésről van szó.
A legideálisabb megoldás, ha a szobában tartózkodunk, ahol éppen megy a TV, vagy lágy zene szól a háttérben. A csendes zajok segíthetnek elterelni a kisállat figyelmét. Fontos, hogy mi magunk is megőrizzük a nyugalmunkat; idővel valószínűleg kényelmesen elhelyezkedik majd és átalussza a zajt.
Még a zajok előtt legyen a séta
Mielőtt a zajok elárasztanák az utcákat, érdemes alaposan kifárasztani kutyusainkat egy hosszú sétával. Készüljünk fel arra, hogy a szilveszteri időszakban, valamint az azt követő napokban is valószínűleg petárdázásra és tűzijátékra számíthatunk. Még ha a kutyánk jól nevelt is, és egy hagyományos séta során ügyesen kezelhetjük, a hirtelen zajok miatt a legmegbízhatóbb eb is képes lehet szinte észrevétlenül kitépni a pórázt a gazdája kezéből. Nyilvános helyen pedig sosem szabad póráz nélkül sétáltatni őket, tehát ha ez a szokásunk, ilyenkor feltétlenül tartsuk be a szabályokat.
Fontos, hogy a nyakörv megfelelően illeszkedjen az állatra: ne legyen túl szoros, de ne is lógjon túl lazán. Ezzel biztosíthatjuk, hogy a kedvencünk séta közben ne tudjon kiszabadulni belőle, és ha váratlanul megriad, akkor se akadjon bele egy ágba, ahonnan nehezen tudna megszabadulni, vagy csak úgy, hogy kirántja magát a nyakörvből.
Ne hagyd cserben azokat az állatokat, akik elvesztek!
Ha egy elkóborolt kutyát, macskát vagy más háziállatot észlelsz, ne hagyd magára! Amennyiben barátságosnak tűnik, érdemes megnézned, van-e rajta biléta, amely információt nyújthat a gazdájáról. Ha nincs rajta, az interneten számos ügyeletet találhatsz, ahol chipet tudnak olvasni. Ha az állat készséges, elviheted a leolvasásra, de sok szolgáltatás házhoz is megy. Ne feledd, hogy fontos, hogy az állatot biztonságban tartsd, zárd be, hogy ne tudjon elszökni. Ha az állat sérült, mindenképpen keresd fel az állatorvost!
Vigyázzunk egymásra és az állatainkra szilveszterkor is! Fotó: Shutterstock
Kérünk, hogy ne petárdázz és ne használj tűzijátékot szilveszterkor! Ünnepeljünk mindannyian úgy, hogy az senkinek ne okozzon bajt! Nagyon köszönjük! Boldog új évet kívánunk!