Az országot elárasztották az álcázott traffipaxok, ami szinte lehetetlenné teszi a csalások észlelését.


Az elmúlt években egyre több traffipaxszal találkozhatnak az autósok szerte az országban, viszont mint kiderült, egyáltalán nem biztos, hogy mindegyik be van kötve a VÉDA-rendszerbe, de még az sem biztos, hogy egyáltalán kamera van bennük. Ennek az "átverésnek" pedig igazán egyszerű oka van, mégpedig az, hogy sokkal olcsóbban kijön egy üres traffibox, mint egy valódi sebességmérő eszköz.

A Traffix arra figyelmeztet, hogy nem minden traffibox, ami annak látszik. Egy friss cikkükben arról számolnak be, hogy egy új autó tesztelése közben Pilisszentkereszten egy traffipaxra lettek figyelmesek. Miután kiszálltak az autóból, alaposabban megvizsgálták a gyanús dobozt, és kiderült, hogy az eszközből hiányzik a VÉDA-rendszerhez szükséges alkatrész, így csupán megtévesztésig hasonlít az igazi traffipaxra.

A portál gyűjtése szerint az utóbbi egy-két évben nagyon megszaporodtak ezek az "üres" dobozok, ugyanis egy valódi sebességmérő felállítása és a rendszerbe való bekötése irgalmatlan költségekkel jár. Ehhez képest az, hogy megveszik a dobozt, kiássák az alapot, felállítják az oszlopot, és az elektromos hálózatra kötik, "mindössze 5-6 millióból" megvan, és máris azzal rémisztgeti az arra járó autósokat, hogy fizetni fognak, ha nem lassítanak.

A Medirlab nevű cég a legkorszerűbb másolatokat készíti, és ami igazán különlegessé teszi őket, az az a képességük, hogy még akkor is képesek visszajelzést adni az autósoknak, ha a VÉDA-rendszerbe nincsenek integrálva, sőt, kamera sem található a berendezésben. Az autósok számára egy zöld mosolygós vagy egy piros, lefelé görbülő száj formájában jelenítik meg a visszajelzéseket, így mindig tudják, hogy éppen hol állnak a közlekedésben.

Related posts