Legalább 126 ember életét vesztette, és a hatóságok sürgősen keresik a túlélőket a tibeti-nepáli földrengés következtében.

Egy súlyos földrengés rázta meg Tibet távoli vidékét és Nepál egyes területeit, melynek következtében legalább 126 ember életét vesztette.
Szinte minden kezdeti számadat emelkedett a kedd reggel Tibetet ért földrengés nyomán, ahol a regionális katasztrófavédelmi központ első jelentése szerint 6,8-es erősségű mozgás volt. A kínai állami média legfrissebb közlése alapján a Richter-skála szerinti 7,1-es lökéssorozatban legkevesebb 126-an meghaltak és 188-an megsérültek. A rengés a szomszédos Nepálban, Bhutánban és Indiában is épületeket rázott meg, de Tibeten kívül nem érkezett jelentés halottakról.
A földrengés epicentruma közelében található Tingri megyében a lakosok arról számoltak be, hogy a földmozgás súlyos következményei nagyrészt a gyenge minőségű épületeknek tudhatók be. A természeti katasztrófa következtében több mint 3600 ingatlan sérült meg, köztük egy szupermarket is, ahonnan a mentőszolgálatok folyamatosan szállították a sérülteket a kórházakba. A kínai kormány bejelentette, hogy 100 millió jüant (körülbelül 13,6 millió dollárt) különít el a katasztrófa által érintett terület megsegítésére. A mentési munkálatokban több mint 1500 helyi tűzoltó és mentő dolgozik, a kínai légierő is részt vesz a munkában, emellett drónok is segítik a túlélők felkutatását.
A kínai meteorológiai hatóság sürgős figyelmeztetést adott ki a helyi lakosság számára, arra kérve őket, hogy kerüljék el a hideg és a szeles időjárást. A következő két nap során bizonyos területeken a hőmérséklet akár -18 Celsius-fokig is csökkenhet, így fontos, hogy mindenki gondoskodjon a megfelelő védelemről és meleg ruházatról.
A Sigace regionális vezetősége több ezer sátrat, ágyat és kabátot juttatott el az érintett területre, hogy segítséget nyújtsanak a rászorulóknak.
A földrengés epicentruma a Tibeti Autonóm Terület egyik legmeghatározóbb városa, Sigace közelében helyezkedett el, mindössze 75 kilométer távolságra a kínai-nepáli határon álló Mount Everesttől. A földmozgást követően, helyi idő szerint kedd estig, körülbelül 150 utórengést észleltek, ezek közül 19 elérte a 3-as vagy annál magasabb magnitúdót a China Earthquake Networks Center adatai szerint. A Mount Everest kínai oldalát lezárták a hatóságok. Az ottani terület különösen szeizmikusan aktív, mivel az indiai és eurázsiai kőzetlemezek találkozása olyan erőteljes, hogy még a világ legmagasabb csúcsainak magasságát is képesek megváltoztatni. A Himalája északi lábánál fekvő terület a tektonikai aktivitás következtében hajlamos a földrengésekre. Emlékezetes, hogy a 2008-as szecsuani földrengés szörnyű következményekkel járt, majdnem hetvenezer ember életét követelve, míg a 2015-ös nepáli földrengésben körülbelül 9000-en hunytak el.