A Windows 11-ből eltávolítják a PowerShell 2.0-t, így a felhasználóknak újabb és korszerűbb megoldásokra kell átállniuk. Ez a lépés része a rendszer folyamatos frissítésének és a biztonságosabb, hatékonyabb alternatívák előnyben részesítésének. Az újabb v

A Microsoft végleg búcsút int a régi, 2.0-ás PowerShell verziónak, amelyet a visszafelé kompatibilitás érdekében még mindig megtartottak. A döntés nemcsak indokolt, hanem biztonsági szempontból már régóta esedékes volt.
A Microsoft megerősítette, hogy a Windows 11 Insider előzetes 27891-es buildjével hivatalosan is kipurgálja az operációs rendszerből a PowerShell 2.0-t, amit már 2017-ben elavultnak nyilvánított, de megtartotta a visszafelé kompatibilitást az átmeneti folyamat megkönnyítéséhez. A PowerShell természetesen nem tűnik el nyomtalanul, a felhasználókat a legtöbb modern Windows kiadásban előre telepített 5.1-es, vagy a cross-platform támogatást nyújtó 7.x-es verzióra tereli át a cég.
A PowerShellt a Microsoft eleinte a hagyományos DOS-prompt, a parancssor utódjaként aposztrofálta, de aztán egyre inkább egy univerzális rendszerkezelő, feladatautomatizáló platformként lett definiálva. Segítségével olyan, a rendszerüzemeltetésben felhasználható kifejezéseket, kisebb-nagyobb programokat lehet írni, melyekkel a Microsoft egyre több szoftverét lehet vezérelni.
Autista csodabogarak Az informatikai közeg jó táptalaj a neurodivergens szakembereknek.
A PowerShell 2.0-ás verziója a Windows 7 részeként debütált, és később a Windows Server 2003 és 2008, valamint a Vista és az XP rendszerekben is megtalálható volt. 2017-ben a Microsoft bejelentette, hogy a 2.0-ás kiadás elavulttá vált, ami azt jelentette, hogy bár már nem részesült aktív fejlesztésben, teljesen nem távolították el a rendszerből. Érdekes módon a cég egyes saját fejlesztésű termékei, például bizonyos SQL Server verziók, még mindig a PowerShell 2.0-át alkalmazták a háttérben, és a Microsoft nem tervezte a leépítését addig, amíg nem találnak megoldást a függőségek kezelésére. Ezzel együtt a PowerShell 2.0 alacsonyabb szintű biztonsági korlátozásai miatt a rosszindulatú programok kedvelt célpontjává vált, ami aggasztó problémát jelentett a felhasználók számára.
Sok év és egy világjárvány után a PowerShell 2.0 története hamarosan véget ér, ahogy a Windows 11 legújabb frissítése közeleg. A Microsoft a következő hónapokban bővebb tájékoztatást nyújt a Windows Server kivezetésének időpontjáról.