Két innovatív finanszírozási lehetőség veszi kezdetét a Demján Sándor Program keretében.


A Jövő Exportőrei Forgóeszközhitel a hazai vállalkozások működését és vevőkörük bővítését támogatja, míg a Jövő Exportőrei Befektetési Hitel a magyarországi székhelyű vállalatok terjeszkedését és nemzetközi értékláncokba történő bekapcsolódását segíti elő - tájékoztatott a Nemzetgazdasági Minisztérium.

A Jövő Exportőrei Forgóeszközhitel olyan fix kamatozású konstrukció, amelyet kis-, közép-, és - meghatározott feltételek mellett - nagyvállalatok is igényelhetnek működéstámogatásra, készletfinanszírozásra, valamint vevőkörük bővítésére. A finanszírozási lehetőség rugalmas, akár rulírozó formában is igénybe vehető euró alapon évi maximum 4,21 százalékos, forint alapon pedig évi maximum 5,21 százalékos kamattal. A hitelösszeg forintban maximum 1 milliárd, euróban pedig legfeljebb 2,5 millió lehet, amelyet akár 3 év futamidő és választható - 1, 3 vagy 6 havi - törlesztési ütemezés mellett igényelhetnek a vállalatok. A tőkét egyenlő vagy egyedi összegű részletekben, illetve akár a futamidő végén, egy összegben is lehet törleszteni.

A Jövő Exportőrei Befektetési Hitel olyan kis-, közép-, és nagyvállalatok számára elérhető, fix kamatozású finanszírozási konstrukció, amely európai és belföldi cégekben való többségi részesedésszerzésre használható. A konstrukció legfeljebb 6 milliárd forint, vagy maximum 15 millió euró értékben igényelhető, akár 10 éves futamidő, fél éves rendelkezésre tartási és egyéves türelmi idő mellett, szintén rugalmas törlesztési feltételekkel euró alapon 3,7 százalék5,7 százalékos, forint alapon pedig 5,2 százalék7,2 százalékos kamattal.

Az EXIM két új termékének bevezetésével újabb 250 milliárd forintnyi pénzügyi forrást aktivál, amely célja a hazai kis- és középvállalkozások exportképességének fokozása, fenntartható fejlődésük támogatása, valamint a befektetéseik finanszírozásának elősegítése. A Demján Sándor Program keretében megvalósuló új forgóeszköz- és befektetési hiteltermékek jelentős segítséget nyújtanak azoknak a magyar vállalkozásoknak, amelyek a működésük stabilizálásán dolgoznak, vagy belföldi és nemzetközi terjeszkedést terveznek. Dr. Berta Adrienn, az EXIM Magyarország vezérigazgatója a Nemzetgazdasági Minisztérium közleményében hangsúlyozta, hogy céljuk az, hogy az új konstrukciók segítségével a magyar cégek gyorsan, kedvező és kiszámítható feltételek mellett jussanak forráshoz, ezzel is támogatva őket stratégiai növekedési céljaik elérésében.

Related posts