A véradás lehetőséget ad arra, hogy aktívan részt vegyünk mások életének megmentésében és egészségének megőrzésében. Minden egyes vércsepp értékes segítséget nyújt a rászorulóknak, és hozzájárul a közösségünk jólétéhez. Ha tehetjük, ne habozzunk, hiszen a


Szalay-Bobrovniczky Vince, a Miniszterelnökség civil és társadalmi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkára, mondandóját a 12. Civil véradáson osztja meg, ahol hangsúlyozza a közösségi összefogás és a társadalmi felelősségvállalás fontosságát.

A budapesti központon kívül a 19 vármegyében található irodák szervezik a véradást nagyjából száz helyszínen - hangúlyozta Szalay-Bobrovniczky Vince.

Herczegh Anita, a Regőczi István Alapítvány a Koronavírus Árváiért kuratóriumának elnökeként, valamint a Civil véradás fővédnökeként, aki maga is elkötelezett véradó, kifejezte, milyen örömmel tölti el, hogy véradásával hozzájárulhat mások gyógyulásához. Számára ez a cselekedet nem csupán egy önzetlen gesztus, hanem egy lehetőség arra, hogy pozitívan befolyásolja valakinek az életét a nehéz pillanatokban.

Mindenkit arra bíztatott, hogy egyszer próbálja ki a véradást, ami nem okoz megterhelést és "csak fél óra az életünkből", de komoly hozzájárulás mások egészségéhez.

Takács Péter, a Belügyminisztérium egészségügyi államtitkára hangsúlyozta, hogy az egészségipar számos innovatív megoldással és termékkel állt elő, azonban egy dolog, amivel nem tudnak szolgálni, az a vér.

Rávilágított arra, hogy az egyes vérkészítmények felhasználási ideje csupán néhány nap, míg a vérkészletek folyamatos biztosításához naponta 1600-1800 véradó szükséges. Éppen ezért kiemelten fontosak azok a kezdeményezések, amelyek képesek megszólítani és motiválni az embereket a véradásra.

Nagy Sándor, az Országos Vérellátó Szolgálat szakmai főigazgató-helyettese kifejezte háláját a rendezőknek, amiért ez az eseménysorozat már évek óta rendszeresen, évente kétszer fontos pillére lett a véradásoknak.

Kardos István, a Magyar Vöröskereszt főigazgatója hangsúlyozta, hogy a szervezet 1930 óta vállalja a véradások koordinálásának feladatát. Az évtizedek során folyamatosan új módszereket keresnek, hogy elérjék és motiválják a véradókat, mindig friss és kreatív megközelítésekkel próbálják ösztönözni az embereket a véradásra.

Arra ösztönözte az embereket, hogy lépjenek túl a véradással kapcsolatos aggodalmaikon, és merjenek segíteni másokon azzal, hogy önkéntesen vért adnak.

Related posts