Ferencünk most Clausewitz poroszi tanulmányaira hivatkozva igyekszik megerősíteni Ukrajna EU-s tagságának legitimitását - PestiSrácok.


Ferencünk most a porosz Clausewitz "segítségével" próbálja Ukrajna EU-s tagságát megindokolni Füzesy Fanni 2025-04-15

Feri, a szocialista elit köréből megmaradt veterán, ismét megörvendeztetett minket a birtokában lévő "tudással", amely nem csupán külpolitikai, hanem geopolitikai szempontból is izgalmasnak ígérkezett. A "mester" – ahogy tőle megszoktuk – ezúttal sem bonyolította túl az érvelését, hiszen célja az volt, hogy minél előbb eljusson ahhoz a következtetéshez, miszerint miért elengedhetetlen a Demokratikus Koalíció népszavazásának támogatása. "Peremhelyzet" – ezzel a kifejezéssel indítja Feri a geopolitikai elmélkedését, amelyben azt próbálja megmagyarázni, hogy miért is indokolt Ukrajna Európai Uniós csatlakozásának támogatása. Ferencünk lelkesen felveti a két – szerinte – kulcsfontosságú kérdést:

Érdemes elgondolkodni azon, hogy Magyarország számára milyen előnyökkel járhat, ha az Európai Unió utolsó védvonalaként funkcionál. Vajon a közösség szívében vagy inkább a peremén való elhelyezkedés kínál jobb lehetőségeket? Melyik pozíció biztosítja a nagyobb befolyást és fejlődést?

A választ - mielőtt még elmerülnénk a gondolatok tengerében - Ferencünk gyorsan és határozottan elébünk tárja:

Nem tartom valószínűnek, hogy Clausewitzre lenne szükség ahhoz, hogy megértsük: Magyarország számára kedvezőbb helyzetet teremt, ha egy EU-tagország áll közöttünk és az agresszív, mocskos módszerekkel operáló Oroszország között.

Feri nézetei és logikája körül több kérdés is felmerül. Először is, a komcsi pártelnök az ukrán csatlakozást szigorúan katonai szemszögből közelíti meg. Jelenleg nem hallani az ukrán demokráciáért aggódó hangokat, ahogy a kárpátaljai magyarokat sem emlegeti. Utóbbiak sosem voltak a DK-s politikai gondolkodás szerves része. Továbbá, Feri, aki állítólag az emberek megélhetéséért és az emberi jogokért küzd, Clausewitzre hivatkozik, aki azt mondta, hogy a háborúnak megvan a saját logikája, tehát nem teljesen irracionális. Sőt, szerinte minden háború végül totális háborúban csúcsosodik ki. Így talán nem is meglepő, hogy a jelenlegi ukrán vezetés, Zelenszkij irányításával, a teljes összeomlás felé tereli a dolgokat. Oroszország mindig is fekete folt volt a nemzetközi közösség, különösen az Egyesült Államok szemében. A hidegháború után minden európai állam Oroszországhoz való közeledését megpróbálták megakadályozni, és eddig sikerrel is jártak. Feri valószínűleg szívesen mesélne arról az időszakról, amikor Oroszországot még nem tartották gonosznak és agresszívnak. A barátság akkor kezdett felfelé ívelni, amit a nyugat nem tudott és nem is akart elfogadni. 2006-ban Putyint az Apró-villában fogadta, ahol a találkozóik során azok a hagyományos politikai gesztusok is megvoltak, mint a kutyája, Totó. Ezt követően számos találkozó követte, sőt, Feri 2009-ben is ellátogatott Putyinhoz, már ex-miniszterelnökként. A politika persze mindig is ilyen volt – rég volt, szép volt, de úgy tűnik, hogy a múltba merült. Ha pedig az ukrán csatlakozásról van szó, Feri megemlíti a csatlakozás anyagi vonatkozásait is, hangsúlyozva, hogy ennek bizony költségvetési áldozatai vannak. Azonban figyelmeztet arra, hogy ennél is drágább a helyzet, amikor az oroszok a közelben vannak. Mert bizony, amikor Feri volt a miniszterelnök, akkor az oroszok nem csupán a spájzban voltak, hanem egyenesen a családi asztalnál ültek, elégedettségük teljében. Akkor nem érdekelték őt sem Ukrajna, sem az oligarchikus rendszer, amely még mindig az ukrán nemzet alapját képezi. Egyetérthetünk abban, hogy merjünk nagyot álmodni, DE Ukrajna nélkül, és egy olyan világrendben, ahol az országok a másik fél biztonsági aggályait is figyelembe veszik.

Természetesen, íme egy egyedi megfogalmazás: "Főszerepben: MTI Facebook kommentek"

Természetesen! Íme egy egyedi szöveg a megadott témák köré: --- **Európai Unió: A Jövőnk Alapköve** Az Európai Unió tagállamai napjainkban egyre inkább szembesülnek a közös kihívásokkal, mint például a migráció, a gazdasági stabilitás és a klímaváltozás. A tagállamok közötti együttműködés elengedhetetlen ahhoz, hogy sikeresen navigáljunk a globális politikai tájban. **Gyurcsány Ferenc: Politikai Hatások és Örökség** Gyurcsány Ferenc politikai pályafutása során számos vitát generált, és nemcsak Magyarország, hanem az EU politikai táját is formálta. A reformok iránti elkötelezettsége és a népszavazásokra tett javaslatai alapvetően befolyásolták a hazai politikai diskurzust, különösen a közvélemény alakulására gyakorolt hatása révén. **Népszavazás: A Demokrácia Hangja** A népszavazások, mint demokratikus eszköz, lehetőséget biztosítanak a polgárok számára, hogy közvetlenül kifejezzék véleményüket fontos kérdésekről. Az ilyen események gyakran felerősítik a társadalmi feszültségeket, de egyúttal lehetőséget adnak arra is, hogy a közvélemény formálja a politikai döntéseket. **Ukrajna és Zelenszkij: Egy Új Politikai Korszak** Ukrajna helyzete az utóbbi években jelentősen megváltozott, különösen Volodimir Zelenszkij elnöksége alatt. A politikai reformok és a nemzetközi támogatás révén Ukrajna igyekszik megerősíteni helyét az európai közösségben, miközben a geopolitikai feszültségek folyamatosan kihívások elé állítják az országot. Zelenszkij vezetése alatt Ukrajna nemcsak a belpolitikai stabilitást szeretné elérni, hanem a nemzetközi színtéren is aktív szereplővé kíván válni. --- Remélem, hogy ez a szöveg megfelel az elképzeléseidnek!

Related posts