"Hihetetlen mennyiségű kérdést indít el" - egy több ezer éves űrlénymaradványra bukkantak - fotó - Metropol


Archeológiai szenzációként robbant be a köztudatba a hír, miszerint kuwaiti és lengyel kutatók egy 7000 éves, különös űrlényfej maradványára bukkantak. A felfedezés az Arab-félsziget egyik legősibb területén történt, ahol az első emberi települések Krisztus előtt 5500-4900 között alakultak ki. A kutatók által "maszknak" nevezett anyagfigura egy különleges fejalakot formál: lapos orral, hosszúkás koponyával és ferde szemvágattal rendelkezik, ami még inkább fokozza a rejtélyt, hogy vajon milyen titkokat rejt az ősi múlt.

Bár az Ubaid-közösségek felfedezései nem számítanak különösen különlegesnek, ez az első ilyen jellegű lelet, amely a Gulf-régióban került napvilágra – számolt be róla a DailyStar. Piotr Bieli, a varsói egyetem neves archeológus professzora, ezzel kapcsolatban a következőképpen nyilatkozott:

A felfedezés azok után jött, hogy tavaly Peruban is ufómúmiákra leltek egy barlangban. Habár azóta a babákról több hír is megjelent, a mai napig nem került tisztázásra, hogy valóban maradványokra lelhettek-e vagy inkább kézzel ragasztott állati csontokkal készült babákra, ami az inkább ésszerű magyarázat a bevizsgálásokat követően.

Related posts