Megkezdődött a 70 milliárd forintos kamatmentes hitelprogram, amely kifejezetten a kisvállalkozások számára készült.


Ez a hitellehetőség különösen a fejletlenebb régiókban lévő cégeket segíti

A Nemzetgazdasági Minisztérium döntése nyomán újabb elemmel bővült a KKV Technológia Plusz Hitelprogram. A már működő beruházási hitel mellé július 15-től elérhetővé válik a program "B" komponense, a 70 milliárd forint keretösszegű kamatmentes forgóeszközhitel. A program várhatóan 4000-4500 vállalkozás számára nyújthat érdemi segítséget, különösen a fejlesztendő térségekben.

A KKV Technológia Plusz Hitelprogram teljes 155 milliárd forintos keretösszegéből 70 milliárd forint a forgóeszközhitelekre, míg a fennmaradó rész a beruházási hitelekre áll rendelkezésre. Utóbbira eddig több mint 600 pályázat érkezett be, 35,2 milliárd forint összegben.

"A forgóeszközhitel célja, hogy biztosítsa a mikro- és kisvállalkozások folyamatos működését, és hozzájáruljon a napi kiadásaik fedezéséhez - legyen szó készletbeszerzésről, bérköltségről vagy közüzemi díjakról. Ezzel segítjük őket abban, hogy likviditási nehézségek nélkül, stabil alapokon tudjanak fejlődni" - hangsúlyozta Szabados Richárd kis- és középvállalkozások fejlesztéséért és technológiáért felelős államtitkár.

A kamatmentes hitel igénylésének keretében az összegek 1 millió forinttól egészen 20 millió forintig terjedhetnek. A futamidő minimum 7 hónap, maximum pedig 72 hónap lehet. A hitelkérelmeket olyan közvetítő partnereknél lehet benyújtani, akik szerződéses kapcsolatban állnak a Magyar Fejlesztési Bankkal (MFB), mint például a Gránit, MBH, valamint az OTP vállalati MFB Pont Plusz hálózata. A kérelmek benyújtásának határideje 2025. december 31.

Az Európai Unió társfinanszírozásával elérhető hitel lehetősége azok számára nyílik meg, akik legalább egy lezárt üzleti évvel rendelkeznek, és Budapesten kívül tevékenykednek. Ez a program kifejezetten kedvező azoknak a 50 fő alatti cégeknek, beleértve a kezdő vállalkozásokat is, akik szeretnék kihasználni a támogatott finanszírozás előnyeit.

A program várhatóan 4000-4500 vállalkozás számára nyújthat érdemi segítséget, különösen a fejlesztendő térségekben. A keretösszeg 65%-a ugyanis a négy legkevésbé fejlett régióban - Dél-Alföld, Dél-Dunántúl, Észak-Alföld és Észak-Magyarország -, valamint a hátrányos helyzetű településeken működő vállalkozások számára lett elkülönítve. A hitel ezáltal hozzájárulhat a területi különbségek mérsékléséhez és elősegíti a gazdasági felzárkózást.

Folyósításra egyszeri alkalommal, a kölcsönösszeg 100%-át elérő előleg formájában van lehetőség. A folyósítást követően a teljes összeg elszámolására 12 hónap áll rendelkezésre.

Related posts