Warren Buffett meglepő befektetési stratégiája körüli rejtély egyre inkább fokozódik. A világ egyik legismertebb befektetője, aki évszázadok óta példaértékű teljesítményével hódítja meg a pénzügyi szférát, újabb és újabb kérdéseket vet fel a szakértők és


A világ egyik legismertebb befektetője, Warren Buffett folytatta részvényeladásait, miközben cége, a Berkshire Hathaway készpénzállománya már 334 milliárd dollárra duzzadt. A 94 éves pénzügyi guru a hétvégén közzétett éves levelében azonban nem magyarázta meg a lépését.

Warren Buffett, a Berkshire Hathaway 94 éves vezérigazgatója az utolsó negyedévben ismét részvényeket adott el és tovább növelte rekordméretű, 334 milliárd dolláros készpénzállományát.

A kiváló részvényvásárlásairól ismert befektető a nagy érdeklődéssel várt éves levelében azonban nem magyarázta meg, miért döntött így - számolt be a CNBC. Az ismételt részvényeladások ellenére Buffett azt mondta, hogy a Berkshire továbbra is a részvényeket részesíti előnyben a készpénzzel szemben.

A Berkshire tavaly 134 milliárd dollár értékben adott el részvényeket. A lap szerint ez azért is furcsa, mert mindeközben az amerikai tőzsdék szárnyaltak. Buffett ugyanakkor igyekezett megnyugtatni a befektetőket: szerinte ez a védekező stratégia nem jelenti azt, hogy elpártolnának a részvényektől. "A nagy készpénzállomány ellenére a pénzük nagyobb része továbbra is részvényekben van" - írta levelében.

Néhány szakértő véleménye szerint Buffett lépései mögött az a szándék húzódik, hogy felkészítse vállalatát az utódlásra. A jövőben Greg Abel fogja irányítani a befektetési döntéseket, és a jelentős készpénzállomány lehetőséget biztosíthat számára a különféle beruházások lebonyolítására.

Buffet kifejezte, hogy van egy kiemelt terület, ahol biztosan bővíteni kívánja befektetéseit: ez pedig az öt japán kereskedőház, amelyekben már hat évvel ezelőtt kezdett el részesedést vásárolni. Jelenleg más konkrét tervekről nem nyilatkozott, csupán annyit emelt ki, hogy "sokszor a piac nem tűnik meggyőzőnek".

Related posts