Egy figyelemre méltó esemény kapcsán hozták nyilvánosságra, hogy mennyi pénzből készült el Szolnok egyik legismertebb építménye.


Szolnok egyik legmagasabb épülete. Legtöbben vízügyi székházként ismerjük. De vajon azt tudjuk, hogy mikor épült a szolnoki belváros ikonikus irodaháza? Eláruljuk! Ahogyan azt is, mennyibe is került az építése.

A szolnokiak szinte naponta megfordulnak a vízügyi székház környékén. Vajon ismerik a történetét? Az irodaház négy éven át épült, s éppen ötven esztendővel ezelőtt adták át.

Ötven évvel ezelőtt nyílt meg a szolnoki vízügyi székház, amely azóta is a vízgazdálkodás és a környezetvédelem középpontjában áll. Ez a jeles évforduló nemcsak a múltat idézi fel, hanem a jövő kihívásaira is reflektál. Az épület nem csupán egy hivatalos székhely, hanem a szakmai közösség találkozóhelye is, ahol a víz világának szakértői együtt dolgoznak a fenntartható megoldásokon. Ünnepeljük együtt ezt a fél évszázadot, és tekintsünk előre a következő évtizedek kihívásaira!

Fél évszázada már, hogy Szolnok belvárosának egyik ikonikus épülete, a III. számú irodaház, formálja a város látképét. A helyiek körében vízügyi székházként ismert épületbe 1975 áprilisában kezdődött el a költözés – ezt a Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság osztotta meg az ingatlan kerek évfordulója alkalmából. A Kötivízig hivatalos közösségi oldalán található bejegyzés szerint a tizenhét szintes, monolit öntött betonból készült szürke toronyház alapkövét 1969. július 28-án rakták le, miután a helyszínen álló régi épületeket lebontották. Az építkezés tervezett költsége 42 millió forint volt.

Az irodaház elnevezése a vízügyi igazgatóságra utal, amely a terület fontos intézménye.

Ahogy korábban hírportálunkon is beszámoltunk: az irodaházat hat tulajdonos építtette a Szolnok Megyei Állami Építőipari Vállalattal, s több mint 400 dolgozó vehette birtokba az összesen mintegy 11 000 négyzetméternyi iroda részt. A közel 3000 négyzetméter egyéb kiszolgáló helyiségek között akadt újságos stand, büfé és vállalati étkezde is. A legnagyobb tulajdonos és használó már akkor is a Vízügyi Igazgatóság volt, innen az ingatlan közkeletű neve, a vízügyi székház.

Az épület kezdetben a negyedik emelettől egészen a tizedikig a vízügyi igazgatóság otthonául szolgált, míg az alacsonyabb szinteken hét különböző vállalat telepedett le. Jelenleg húsz különböző tulajdonos és számos bérlő osztozik az ingatlanon – tájékoztatták a Kötivízig illetékesei.

Csodálatos a kilátás az épület tetejéről

A 71 méter magas lapostetős épület felépítésének részleteit korábbi írásunkban találják, ahol betekintést nyerhetnek a konstrukció izgalmas folyamatába. Emellett felfedezhetik, milyen lenyűgöző panoráma tárul elénk az ikonikus épület csúcsáról.

Related posts