Eddig fogalmunk sem volt arról, hogy létezik egy titkos FBI-csoport, amely az UFO-kkal kapcsolatos nyomozásokra specializálódott. Most pedig már a megszüntetésüketől félnek az érdeklődők.


Az FBI egyik titkos egysége, amely az "azonosítatlan abnormális jelenségekkel" (UAP) foglalkozik, aggodalmát fejezte ki amiatt, hogy célkeresztbe kerülhet a szervezet belső tisztogatásának során. A pletykák szerint ez a tisztogatás különösen érintheti azokat az ügynököket, akik részt vettek a 2021. január 6-i Capitoliumi zavargások nyomozásában. A hírek szerint az FBI minden ügynököt arra kötelezett, hogy töltsön ki egy kérdőívet, amely a Capitoliumi eseményekkel kapcsolatos tevékenységüket dokumentálja. Egyesek szerint ez a lépés arra utal, hogy a szervezet esetleg politikai tisztogatásra készülhet.

A UAP-munkacsoport tagjai attól tartanak, hogy egy politikai átalakulás során elveszíthetik az állásukat,

A földönkívüli vagy ismeretlen repülő jelenségekkel kapcsolatos nyomozások során számos tényező hátráltathatja a kutatók előrehaladását. Ezek közé tartozhat a hiányzó vagy elégtelen adatgyűjtés, amely megnehezíti a jelenségek pontos meghatározását. Ezen kívül a szkepticizmus és a tudományos közösség belső ellenállása is gátat szabhat a kutatásnak, hiszen a körülmények megkérdőjelezhetik a legitimitást. A technológiai korlátok, mint például a kifinomult érzékelők hiánya, szintén jelentős akadályt jelenthetnek. Végezetül, a finanszírozási problémák és a politikai tényezők is befolyásolhatják a kutatások irányát és ütemét, ezzel megnehezítve a rejtélyek feltárását.

Valóban, a titkos munkacsoport fókuszában az "azonosítatlan anomáliák jelenségei" állnak, amely magában foglalja az azonosítatlan repülő objektumokkal (UFO) kapcsolatos kutatásokat is. Érdekes módon, a közelmúltban történt tiltakozások révén vált világossá, hogy ennek a csoportnak a létezése nem csupán városi legenda.

Ryan Graves, az Americans for Safe Aerospace elnöke és egykori haditengerészeti pilóta hangsúlyozta, hogy az FBI által végzett munka rendkívüli jelentőséggel bír, és a kormányzatnak ezt a tevékenységet inkább támogatnia kellene, semmint veszélyeztetnie – olvasható a Politico beszámolójában.

A most először nyilvánosságra került FBI-munkacsoport egy országos programvezetőből és több mint egy tucat ügynökből áll, akik az Egyesült Államok különböző pontjain dolgoznak az UAP-esetek felkutatásán. Graves szerint szervezete már több mint egy éve együttműködik az FBI csapatával, hogy tanúkat irányítson hozzájuk, és nyílt forrásból származó információkat osszon meg az UAP-okkal kapcsolatos nyomozások segítésére.

Az FBI hangsúlyozta, hogy csak akkor vizsgálja az UAP-jelenségeket, ha azok potenciálisan szövetségi törvények megsértésével vagy az Egyesült Államok biztonsági érdekeivel kapcsolatosak.

A Pentagon egy hasonló kezdeményezést indított el a múltban, amelyet Advanced Aerospace Threat Identification Programnak neveztek el. Ennek létezését 2017-ben tették közzé, ami jelentős hullámokat vert Washingtonban és az egész amerikai társadalomban. Azóta a nem azonosított légi jelenségek (UAP) alaposabb vizsgálata egyre nagyobb politikai támogatásra lelt, élén Marco Rubio volt szenátorral, aki jelenleg az Egyesült Államok külügyminisztereként tevékenykedik.

Related posts