Megalakult a Sapientia Egyetem új vezetősége, amelynek élén a dékánok és rektorhelyettesek állnak. A frissített csapat célja, hogy támogassa az intézmény fejlődését és biztosítsa a kiváló oktatási környezetet a hallgatók számára. A vezetőség elkötelezett

A Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem (EMTE) új vezetősége hivatalosan is megalakult, miután a szenátus zöld utat adott Tonk Márton rektor javaslataival kapcsolatban, amelyek az egyetem irányító csapatának tagjait érintették. Az erről szóló tájékoztatást hétfőn juttatta el az MTI-hez az erdélyi felsőoktatási intézmény.
A közlemény rámutat, hogy a tudományegyetemen tavaly decemberben zajlottak az általános választások, amelyek eredményeként január elsejétől Tonk Márton újabb ötéves rektori ciklusát kezdheti meg.
A régi-új rektor január 31-én tartott szenátusi ülésén bemutatta javaslatait az egyetem vezetői csapatának tagjaira vonatkozóan a következő öt évre. A szenátus egyhangúlag támogatta ezeket, valamint a decemberi dékánválasztás eredményeit is. Ennek köszönhetően az egyetem új vezetése végre nekiláthat a munkának - olvasható a közleményben.
Az általános rektorhelyettesi megbízást Farkas Csaba professzor látja el, az oktatási és minőségbiztosítási tevékenységeket Sztranyiczki Szilárd irányítja, a doktori iskolákért és informatikai hálózatokért felelős rektorhelyettes Makó Zoltán professzor lett. A szenátusi döntés értelmében az egyetem tanárképző intézetét Tódor Erika professzor, a karrierközpontot Tőkés Gyöngyvér docens vezeti.
A dékánválasztási folyamat befejezéseként a szenátus megerősítette a négy kar új dékánjainak kinevezését.
A Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem (EMTÉ) decemberi általános választásain Tonk Márton a szavazatok lenyűgöző 83%-át megszerezve újra rektor lett. Programjában kiemelt figyelmet fordít az egyetemi adminisztráció digitalizálására és fenntarthatóbbá tételére, a minősítési bérrendszerek megerősítésére, valamint az alumni közösség bővítésére. Emellett hangsúlyozza a hallgatói támogatások növelését, a román nyelvi készségek fejlesztését, a pályaorientációt és a tanárképzés további megerősítését is.