Bencsik kifejtette, hogy a lakájgondolkodás legmélyebb bugyraiba tartozik az a vélekedés, miszerint Orbán mesteri stratégiája állt volna a szombati vonulás mögött. Szerinte ez inkább a Fidesz számára jelentett bukást és vereséget.

Bencsik András újságíró az általa főszerkesztett lap Demokrata-kör című műsorában fejtette ki véleményét a szombati buzifelvonulásról, miután a Hír Tv Sajtóklub című műsorában már nem szerepelhet egy Menczer Tamásról írt kritikus jegyzete miatt.
A következő Békemeneten vajon már Orbánt Győzikével kell megvédeni az engedetlenkedőktől? Bencsik a kormánypárti propagandával ellentétben arról számolt be, hogy több közvetítést is figyelemmel kísért az eseményről, és megjegyezte, hogy a résztvevők mindössze egytized százaléka öltözködött feltűnően, míg a többség teljesen normális nyári viseletben jelent meg a rendezvényen. Szerinte a színpadon „dafke” felbukkanó „gusztustalanság” csak a háttérbe szorított vélemények kifejeződése volt, de a valóság ennél sokkal árnyaltabb.
családok, öregek, fiatalok, Budapest népe volt kint az utcákon, jókedvűen értésre adva, hogy ők köpnek a szabályokra, szabadok akarnak lenni.
Miután a Mandiner és a Nézőpont az eseményt úgy interpretálta, mint ami valójában Orbán Viktor mesteri stratégiájának része, Bencsik kifejtette, hogy...
ezt a kommunikációs csatát a jobboldal elveszítette, nem kell púderezni. Azt, hogy ez Orbán Viktor mesterterve volt, az szánalmas. Ez egy bukás volt, ezt mestertervnek nevezni, az a lakájgondolkodás legalja.
A véleménye szerint a Fidesz és a kormány egy komoly pofonba ütközött. Úgy gondolja, hogy ez egy figyelmeztetés kell, hogy legyen, hiszen Budapest mindig is különbözött a vidéki Magyarország gondolkodásmódjától. Itt egy sokszínű, liberális többség él, tette hozzá. (24 nyomán) Kapcsolódó: - A "mesterterv" - Mesterterv 2.0.: Karácsony valójában nácinak titulálva!