Az a személy, akiben Orbán Viktor a legnagyobb bizalommal van, híres arról, hogy képes mindenkit, még a legközelebbi szövetségeseit is, cserbenhagyni vagy megtéveszteni.

"Mindig hűséges maradok azokhoz, akik kiváló munkát végeztek értem."
Orbán Viktor az elmúlt években semelyik vezetőt nem dicsérte annyit, mint a régi-új amerikai elnököt, aki mögé már 2016-ban az elsők között állt be:
Donald Trump első elnöki ciklusa alatt a Washington Post becslései szerint több mint 30 ezer alkalommal mondott valótlanságokat. Ez a szám ráadásul nem is tartalmazza azt a hatalmas hazugságot, amelyet Orbán is szívesen terjeszt, miszerint a 2020-as elnökválasztást csalással nyerték el Trumptól.
Mindez azt sugallja, hogy Trump szándékosan próbálja félrevezetni a választókat, a közvéleményt, sőt a globális közösséget, hogy ő és szövetségesei a hatalom gyümölcseiből a lehető legnagyobb hasznot húzhassák. Ugyanakkor érdemes megjegyezni, hogy a 78 éves Trump eddigi pályafutása egyértelműen arra mutat, hogy ez a stratégia sosem volt igazán hatékony, és már egyértelműen nem is működik a jövőben.
Donald Trump pszichológus unokahúga, aki a családtól meglehetősen távol áll, úgy véli, hogy az amerikai elnök apja, Fred, aki az alapját adta a Trump család gazdagságának és hatalmának, szinte szociopata személyiség volt. A felesége, Donald anyja, folyamatosan betegeskedett, és az egész családi dinamikát áthatotta az önközpontúság. Fred, aki Norman Vincent Peale "pozitív gondolkodás" filozófiájának elkötelezett híve volt, gyermekeit úgy nevelte, hogy mindig győztesek legyenek, bármi áron. Az otthoni légkör paradox módon tele volt pénzzel, mégis a gyerekekben mély bizonytalanságot keltett, ami miatt valószínűleg szegénynek érezték magukat.
Mary Lee Trump könyve alapján Donald Trump gyermekkora mélyen befolyásolta személyiségét. Az anyai szeretet és törődés hiánya, valamint a 42 évesen elhunyt alkoholista bátyja tragikus sorsa formálta őt gátlástalan, agresszív és önző felnőtté. Anyja hiába próbálta megfékezni, Donald valahogy mégis elnyerte apja elismerését. A családi légkör tele volt versengéssel, ami végül oda vezetett, hogy Donald megpróbálta kiszorítani testvéreit az örökségből, amit még az Alzheimer-kórral küzdő apja sem tudott tolerálni.
Trump unokahúga szerint felnőtt korában a 6, 9 és 11 éves unokahúgának és -öccseinek annyira komolyan vette a játékot, hogy izomból dobálta nekik a baseball-labdákat, hiszen mindennél jobban vágyott a győzelemre. A saját gyerekeivel pedig nem kímélte őket: birkózás közben a földhöz vágta őket, és addig térdelt rajtuk, míg könyörögni nem kezdtek a kegyelemért. A volt feleségével, Ivanával gyakran tréfásan olcsó ajándékokat adtak a családnak, például lejárt szavatosságú naptárakat. Egy alkalommal azonban Mary olyan luxustáskát kapott tőlük, amelyben egy használt zsebkendő lapult.
Melania Trump, az amerikai elnök felesége, mindössze négy hónappal a gyermekük születése után szembesült azzal, hogy férje, Donald Trump, viszonyt folytatott Stormy Daniels pornószínésznővel. Az ügyvédje, Michael Cohen segítségével Trump megpróbálta megvásárolni Daniels hallgatását, ami később komoly jogi következményekkel járt. Cohen végül börtönbe került, mivel úgy érezte, hogy Trump elárulta őt, és emiatt az elnök ellen hangot emelt. A Stormy Daniels-ügyben Trumpot elítélték, de büntetést nem kapott.
Donald Trump az apján kívül csupán Roy Cohnról említette, hogy alapvetően formálta a pályafutását. Cohn, az excentrikus ügyvéd, a New York-i alvilág öt nagy maffiacsaládjának jogi tanácsadója volt, és az 1970-es években ő védte Trumpot és családját az igazságügyi minisztérium által indított perben. Cohn, aki nyíltan homoszexuális volt, a közéleti megnyilvánulásai során gyakran tanúsított durva homofóbiát; például hevesen ellenezte, hogy melegek taníthassanak iskolákban. Az 1950-es években pedig Joseph McCarthy szenátor tanácsadójaként részt vett a baloldali nézeteket valló művészek üldözésének eszmei alapjainak megteremtésében. Cohn arra tanította Trumpot, hogy ha érvényesülni szeretne, akkor az alábbi alapelvet kell követnie: