Amikor hosszan tartó fáradtságot érzel, és úgy tűnik, minden energiád elpárolgott, a lelked mélyén ott rejlik az útmutatás.

A videó lejátszásához kérjük, engedélyezze a JavaScript használatát, vagy válasszon egy HTML5 videót támogató böngészőt.
Talán a fejlett, folyamatosan rohanó világ az oka, talán a hétköznapok, melyek bedarálják az embert, egy biztos, annyi inger ér minket manapság, hogy előfordul, hogy teljesen összezavarodunk mindentől, nem találjuk a helyünket a világban, és úgy érezzük, képtelenek vagyunk egyszerre mindent kézben tartani.
Testünk nap mint nap hatalmas mennyiségű információt fogad be, amelyeket az öt érzékszervünk – a hallás, a látás, a tapintás, az ízlelés és a szaglás – segítségével érzékelünk. Ezek az ingerek az agyunkba és az idegrendszerünkbe jutnak, ahol alaposan feldolgozzuk őket, és ennek megfelelően reagálunk. Ugyanakkor előfordulhat, hogy a körülöttünk zajló események egyszerre túl sok ingert jelentenek, ami miatt feszültséget és túlstimuláltságot élhetünk meg. Ilyenkor a világ zaja és színei szinte elárasztanak minket, és nehezen találunk békét a káoszban.
Amikor a beérkező érzékszervi információk túllépnek az idegrendszerünk feldolgozási képességein, az agyunk hajlamos félreértelmezni a jeleket, mintha azok valamilyen fenyegetést jelentenének. Ez a reakció gyakran túlzott izgalomhoz, harci helyzethez, menekülési ösztönhöz vagy akár pillanatnyi lefagyáshoz vezethet.