A Curiosity marsjáró nyomozása a Mars különös, pókhálószerű struktúráihoz vezethet, amelyek izgalmas új információkat rejthetnek a vörös bolygó felszínén zajló folyamatokról.
A Curiosity marsjáró már tizenkét éve járja a Vörös Bolygó zord tájait, és most egy izgalmas új kalandra készül. A rover a Gediz Vallis-völgyből veszi kezdetét utazásának, hogy alaposabban felfedezze a Sharp-hegy egy rejtett, még kevésbé feltárt szegletét.
Az egy hónaposra belőtt misszió célpontja egy különleges régió, amelynek a felszíne pókhálósnak tűnik a bolygó körül keringő űrszondák felvételei alapján.
Ezután a légkör fokozatosan formálta a felszín ezen szegletét, és a repedések mélyén rejtőző ásványi anyagok lassan napvilágra kerültek.
Kirsten Siebach, a houstoni Rice Egyetem kutatója arra a következtetésre jutott, hogy az ásványok a melegebb területek mélyén kristályosodtak ki, majd ezt követően sós víz áramlott át rajtuk. A szakértő véleménye szerint a Földön valaha létezett mikrobák képesek lettek volna alkalmazkodni és életben maradni egy ilyen extrém környezetben.