A magyar diákok körében a túlsúly vagy elhízás problémája sajnos elérte a negyedét a fiataloknak.

Évről-évre javul a diákok fittségi szintje, de még mindig rosszabbak az adatok, mint a koronavírus előtt.
Javul az iskolások fittségi szintje a Magyar Diáksport Szövetség (MDSZ) mérése alapján, de még nem érte el a pandémia előtti szintet.
A 2023/24-es tanévben immár tizedik alkalommal került sor a Nemzeti Egységes Tanulói Fittségi Teszt (NETFIT) mérésére, amelynek keretében 3702 iskola 654 014 diákjának fittségi adatait gyűjtötték össze. A helyzet a Covid-járvány óta kedvező irányba változott, hiszen a jelentés szerint az "iskolalátogatás és a testnevelésórák elmaradása, valamint a sportolási lehetőségek szűkülése jelentős hatással volt a tanulók fittségi állapotára, ami soha nem látott mértékű visszaesést eredményezett."
Bár a túlsúlyos vagy elhízott diákok aránya csökkent, a felmérés alapján még mindig a megkérdezett diákok egynegyede ebbe a csoportba sorolható. Hasonló javulás figyelhető meg az állóképesség terén is.
A tanulmány rámutatott, hogy a fittségi állapot és a gazdasági-társadalmi háttér szorosan összefügg, az ország gazdaságilag fejlettebb területein kedvezőbb a fittségi mutatók alakulása: Budapesten és Vas megyében figyelhetők meg a lekedvezőbb, míg Szabolcs-Szatmár-Bereg és Jász-Nagykun-Szolnok megyében a legkedvezőtlenebb adatok.
Az összegzés szerint bővíteni kel az iskolai sportolási lehetőségeket és fontosak a pedagógusok számára indított, a mindennapos testnevelés minőségi fejlesztésére szolgáló továbbképzések is, illetve a szülők megfelelő tájékoztatására is szükség van.