**5+1 Karácsonyi Szimbólum, Amelyek Mélyebb Jelentéssel Bírnak** A karácsonyi ünnepek idején sokan csodálkoznak, hogy a jól ismert szimbólumok mögött milyen gazdag jelentések rejtőznek. Íme hat olyan jelkép, amelynek értelme talán nem is annyira nyilvánv

A karácsonyi hagyományok, ünnepek kiemelkedő része a mindenhol jelen levő karácsonyi díszítés.
Gondoltál már arra, hogy a megszokott dekorációk és szimbólumok mögött milyen mély gyökerek rejlenek? Ezek nem csupán esztétikai elemek, hanem olyan hagyományok hordozói, amelyek segíthetnek bennünket abban, hogy kapcsolódjunk a szezon szellemi energiáihoz. Érdemes felfedezni, hogyan formálták a múltban az emberek ezeket a jelképeket, és milyen jelentőséget tulajdonítottak nekik, hiszen minden egyes díszítés egy új kaput nyithat meg a belső világunk felé.
A csillag az ünnep egyik legismertebb szimbóluma. Azt a csillagot szimbolizálja, amely Jézus Krisztus születésekor jelent meg az égen. Öt évvel Jézus születése előtt Sámuel próféta beharangozta egy fényes új csillag megjelenését. A csillag Jézushoz vezette a bölcseket, királyokat és arra emlékeztet bennünket, hogy kövessük a Megváltó fényét.
Tulajdonképpen a fény hordozói, a fényt szimbolizálják és arra emlékeztetnek, hogy a jó és a világmindenség forrása a tiszta fény. A gyertyákkal ezt visszük az otthonainkba. Arra is emlékeztetnek, hogy mi magunk legyünk a fény hordozói mások számára.
Az örökzöld növények már a kereszténység előtti időkben is a gonosz elűzésének és az örök élet megtestesítőjének számítottak. A télben is zöldellő fák nem csupán a karácsony ünnepének középpontjában állnak, hanem az újjászületés és megújulás szimbólumai is.
A piros levelekkel büszkélkedő dísznövény, amely Mexikóból származik, az év minden szakában élénk színfoltot hoz, különösen télen, amikor virágba borul. Ez a növény az új kezdetek szimbólumaként ismeretes, alakja pedig a csillag formáját idézi, amely a bölcseket Jézushoz vezette. A mikulásvirág élénk piros színe nemcsak a Télapót idézi meg, hanem összhangban van az apostolok bíbor palástjával is, így gazdag kulturális és vallási jelentőséggel bír.
Karácsonyi, adventi, ajtódísz - sokféle módon megjelennek. Hagyományosan a koszorúkat örökzöldekből, például fenyőágakból vagy magyalból készítik. Kör alakúak az örökkévalóságot jelképezve.
Nálunk is népszerű a piros-fehér cukorka, amelynek vége hajlított formában végződik, így akár a fára is felakasztható. Ez az édesség a pásztorbottal áll összefüggésben, amely Jézusra is utal - hiszen Ő a mi szeretetteljes pásztorunk.